Dobry kosmetyk w atrakcyjnej cenie? To możliwe!

Dobrej jakości kosmetyk musi słono kosztować? Nie zawsze. Normą jest wysoka cena kosmetyków światowych marek, które posiadają własne laboratoria i których wiele produktów zyskuje miano kultowych. Cena takiego kosmetyku zawiera doskonałej jakości składniki użyte do ich produkcji, koszty utrzymania markowych punktów sprzedaży i realizację celów marketingowych. Czy oznacza to, że tańsze kosmetyki z niższej półki nie są godne uwagi? Nic bardziej mylnego!

Dobry kosmetyk to taki, który idealnie wpisuje się w potrzeby danej skóry i poprawia jej kondycję. Na zakup takiego kosmetyku wcale nie trzeba tracić fortuny. W celu znalezienia kosmetycznego ideału warto skorzystać z opinii innych użytkowników, wypróbować próbkę danego kosmetyku… i szukać aż do skutku. Kosmetycznymi pewnikami w atrakcyjnej cenie z pewnością są:

– kwas hialuronowy o doskonałych właściwościach nawilżających
– naturalne glinki przeznaczone do pielęgnacji cery trądzikowej i przetłuszczającej się
– odżywcze olejki do twarzy czy ciała
– cukrowe peelingi do wygładzania ciała
– maski do włosów na bazie olejów roślinnych

Wielu producentów rodzimych marek oferuje doskonałej jakości kosmetyki – od tych pielęgnacyjnych aż po kolorowe kosmetyki do makijażu. Niektóre z nich zdobywają coraz większe uznanie na światowym rynku kosmetycznym, warto zatem sięgnąć po tańsze, ale nie koniecznie gorsze wersje kosmetyków.

Dla zwolenników naturalnej pielęgnacji dostępna jest opcja zakupu naturalnych składników, z których samodzielnie można skomponować kosmetyki dokładnie odpowiadające potrzebom naszej skóry. Każdy z nich kosztuje kilka – kilkanaście złotych; na bazie naturalnych olejków roślinnych, substancji nawilżających czy przeciwzmarszczkowych można przygotować kosmetyk o doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych.

A jak na zakupie kosmetyku ma zaoszczędzić miłośnik markowej i drogiej pielęgnacji? Internetowe porównywarki cen czy możliwość zakupu kosmetyku w zagranicznym sklepie internetowym daje możliwość zaoszczędzenia części znacznej kwoty, jaką trzeba zapłacić za światową markę kosmetyku.

Kosmetyki w Polsce

Polskie marki kosmetyków, które są niezwykle popularne i dobrze znane na świecie to m.in. Bielenda, Soraya, Eveline Cosmetics, Dermedic, Ideepharm, Bioliq, Delia Cosmetics czy Farmona.

Polska ma doskonałe laboratoria i świetnie wyszkolonych technologów.
  • Resibo – kosmetyki naturalne z ekowyzwaniem.
  • D’Alchemy – polskie kosmetyki naturalne do cery dojrzałej.
  • Orientana – kosmetyki inspirowane pielęgnacją azjatycką
  • Ajeden – polskie kosmetyki rodem z pól i łąk.
  • Mohani – kosmetyki z prostym składem.

W Polsce działa ponad 100 średnich i dużych oraz około 300 małych firm kosmetycznych. Oczywiście bardzo trudno jest przebić światowych gigantów, którzy zajmują się branżą od ponad 100 lat, ale Polakom mimo to udaje się osiągnąć niemały sukces na globalnym rynku.

Polska zajmowała szóstą pozycję w Europie, z rynkiem o wartości około 13,2 mld zł i wciąż dużym potencjałem do dalszego wzrostu.

Kosmetyki zazwyczaj kupujemy w drogeriach, które wskazało prawie 60% respondentów badania PAYBACK. Ankietowani wybierają je ze względu na konkurencyjne ceny i promocje (26%), a także szeroki asortyment (23%). Drugie miejsce na zakupowej mapie kosmetyków zajęły sklepy online, które wybiera już 20% konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *