Czy mężczyźni powinni stosować kosmetyki?

Dla wielu mężczyzn kwestia pielęgnacji ciała wciąż stanowi temat tabu, będąc mylnie traktowana jako nieprzystająca mężczyźnie. W rzeczywistości całe ciało mężczyzny wymaga regularnej pielęgnacji na co dzień. Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – jest grubsza oraz obdarzona bujniejszym owłosieniem i większą ilością gruczołów łojowych. W praktyce oznacza to konieczność jej dokładnego oczyszczania i nawilżania. Z użyciem jakich kosmetyków można zrealizować takie założenia pielęgnacyjne?

Mężczyźni powinni używać wyłącznie kosmetyków dedykowanych panom. Po pierwsze – mają one odpowiednią nutę zapachową, mniej słodką i intensywną niż kobiece kosmetyki. Po drugie – wspomniane różnice w budowie skóry mężczyzny i kobiety narzucają konieczność stosowania innych kosmetyków. O rosnącej świadomości na temat męskiej pielęgnacji najlepiej świadczy coraz bogatsza oferta kosmetyków dla mężczyzn. Nie bez powodu drogeryjne półki coraz częściej uginają się pod ciężarem preparatów dla panów. Ale bez obawy – nie jest potrzebny arsenał kosmetyków, by zadbać kompleksowo o całe ciało. Wystarczy kilka bazowych produktów, które zadbają o włosy oraz skórę twarzy i ciała. Taka pielęgnacja podyktowana jest względami estetycznymi i higienicznymi, ma także na celu zapobieganie rozwojowi niektórych uciążliwych dolegliwości, np. trądziku czy łupieżu.

Nowoczesny mężczyzna nie powinien wstydzić się dbania o ciało – nie odbiera to nic jego męskości, wręcz przeciwnie. Wystarczy spojrzeć na obiekty westchnień pań na całym świecie – bez względu na gusta i typ urody męskiego ideału, każdy z nich ma jedną cechę wspólną: estetyczny, zadbany wygląd. A do jego osiągnięcia wystarczy często kilka prostych, podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych:

– podstawowa dbałość o higienę osobistą, codzienny prysznic i mycie włosów
– odżywianie skóry twarzy po goleniu
– stosowanie kremu pielęgnacyjnego dostosowanego do indywidualnych wymagań skóry
– używanie kremu pod oczy, który doskonale odświeża i odmładza twarz, maskując zmęczenie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*