Depilacja intymna – warto czy nie?

Depilacja intymna to zabieg usuwania owłosienia z linii bikini i okolic intymnych – warg sromowych, wzgórka łonowego lub między pośladkami. Chęć wykonania zabiegu podyktowana jest względami estetycznymi, higienicznymi oraz praktycznymi. W sezonie letnim nikt nie wyobraża sobie wyjścia na plażę bez starannie wydepilowanej okolicy pachwin. Nowością jest coraz większa popularność tego typu zabiegów wśród mężczyzn.

W zależności od wybranej metody, depilacja bikini jest mniej lub bardziej bolesnym zabiegiem. Ceną za idealnie gładkie okolice intymne jest bardzo częste wykonywanie zabiegu golenia, bolesność towarzysząca depilacji woskiem czy depilatorem lub niemały koszt depilacji laserowej. Mimo to depilacja brazylijska staje się w dzisiejszych czasach niemal koniecznością, dlatego warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zaletą depilacji bikini jest uzyskany efekt estetyczny oraz brak uczucia skrępowania w wielu sytuacjach – na plaży, basenie, w sytuacjach intymnych, podczas wizyty u ginekologa. To także wyraz specyficznych trendów, które zmieniają się w czasie. Kilka lat temu depilacja intymna sprowadzała się do usunięcia włosków jedynie na granicy pachwin. Obecnie prawdziwym hitem jest depilacja brazylijska, czyli pozostawienie jedynie cieniutkiego paska włosków na wzgórku łonowym. Depilacja francuska polega na usunięciu owłosienia po bokach wzgórka łonowego, pozostawiając trójkącik owłosienia. Całkowite usunięcie owłosienia to depilacja hollywoodzka, także bardzo popularna. Takie intymne trendy są mocno akcentowane przez media i pop kulturę, co sprzyja rosnącej ich popularności.

Czy depilacja intymna ma jakieś wady? Z pewnością sam zabieg usuwania zbędnego owłosienia może być uciążliwy, generując niekiedy ból i sprzyjając powstaniu trudno gojących się podrażnień. Można im zapobiec dopasowując najbardziej optymalną dla skóry metodę depilacji oraz regularnie stosując delikatne peelingi i balsamy do depilacji, zapobiegające wrastaniu włosków i powstawaniu zapalenia mieszków włosowych.

Warto również korzystać z wyspecjalizowanych salonów do depilacji miejsc intymnych, jak np. Świat Wosku w Warszawie, Sulejówku i Legionowie. Polecamy usługę: depilacja brazylijska.

Kosmetyki w Polsce

Polskie marki kosmetyków, które są niezwykle popularne i dobrze znane na świecie to m.in. Bielenda, Soraya, Eveline Cosmetics, Dermedic, Ideepharm, Bioliq, Delia Cosmetics czy Farmona.

Polska ma doskonałe laboratoria i świetnie wyszkolonych technologów.
  • Resibo – kosmetyki naturalne z ekowyzwaniem.
  • D’Alchemy – polskie kosmetyki naturalne do cery dojrzałej.
  • Orientana – kosmetyki inspirowane pielęgnacją azjatycką
  • Ajeden – polskie kosmetyki rodem z pól i łąk.
  • Mohani – kosmetyki z prostym składem.

W Polsce działa ponad 100 średnich i dużych oraz około 300 małych firm kosmetycznych. Oczywiście bardzo trudno jest przebić światowych gigantów, którzy zajmują się branżą od ponad 100 lat, ale Polakom mimo to udaje się osiągnąć niemały sukces na globalnym rynku.

Polska zajmowała szóstą pozycję w Europie, z rynkiem o wartości około 13,2 mld zł i wciąż dużym potencjałem do dalszego wzrostu.

Kosmetyki zazwyczaj kupujemy w drogeriach, które wskazało prawie 60% respondentów badania PAYBACK. Ankietowani wybierają je ze względu na konkurencyjne ceny i promocje (26%), a także szeroki asortyment (23%). Drugie miejsce na zakupowej mapie kosmetyków zajęły sklepy online, które wybiera już 20% konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *