Jakie kosmetyki są dobre dla mężczyzn?

Męska pielęgnacja ciała i stosowanie przez panów kosmetyków powoli przestaje być obiektem drwin czy niedomówień. Obecnie niczym zaskakującym jest zadbany mężczyzna, świadomy potrzeb własnej skóry czy włosów. Na rosnące zainteresowanie męskimi kosmetykami dynamicznie odpowiada rynek kosmetyczny, oferujący coraz szerszą ofertę dedykowaną panom. Jakich kosmetyków nie powinno zabraknąć w łazience każdego zadbanego mężczyzny?

Używane od lat męskie kosmetyki to preparaty do golenia oraz pielęgnacji skóry po goleniu. Pianka czy żel do golenia to zdecydowanie najczęściej kupowane kosmetyki dla panów. Podobnie jak woda toaletowa po goleniu czy nawilżający balsam. Takie kosmetyki mają na celu ułatwienie golenia oraz zapewnienie optymalnej pielęgnacji skóry twarzy po goleniu. Może być ona bowiem podrażniona i przesuszona. Przeciwstawnym do golenia twarzy trendem jest obecnie zapuszczanie brody. Czy brodaty pan obejdzie się zatem bez kosmetyków? Nic bardziej mylnego – wiele kosmetyków dedykowanych jest właśnie pielęgnacji brody. Takie specjalistyczne linie kosmetyków obejmują m. in. olejki, balsamy, woski czy akcesoria do nadawania brodzie pożądanej formy.

Kolejnym niezbędnym kosmetykiem każdego mężczyzny jest szampon do włosów. Wielu mężczyzn do mycia włosów wykorzystuje żel pod prysznic. To chybiony pomysł – może to powodować podrażnienie skóry głowy, jej nadmierne przetłuszczanie czy rozwój łupieżu. Równie częstym błędem pielęgnacyjnym jest sięganie po szampon swojej partnerki. Kosmetyki dla kobiet – poza bardziej żywą nutą zapachową – przeznaczone są dla innego typu skóry i włosów. Męska głowa cechuje się większą ilością gruczołów łojowych i tendencją do przetłuszczania, wymaga zatem innej pielęgnacji.

A co z pielęgnacją skóry twarzy i ciała? Męska skóra wymaga nawilżenia – dobry krem do twarzy oraz balsam do ciała czy nawilżające żele pod prysznic przyniosą ulgę przesuszonej skórze, zapobiegając jej podrażnieniom i uczuciu ściągnięcia. Drodzy Panowie – dbanie o ciało to nie fanaberia, to konieczność.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*