Depilacja intymna – warto czy nie?

Depilacja intymna to zabieg usuwania owłosienia z linii bikini i okolic intymnych – warg sromowych, wzgórka łonowego lub między pośladkami. Chęć wykonania zabiegu podyktowana jest względami estetycznymi, higienicznymi oraz praktycznymi. W sezonie letnim nikt nie wyobraża sobie wyjścia na plażę bez starannie wydepilowanej okolicy pachwin. Nowością jest coraz większa popularność tego typu zabiegów wśród mężczyzn.

W zależności od wybranej metody, depilacja bikini jest mniej lub bardziej bolesnym zabiegiem. Ceną za idealnie gładkie okolice intymne jest bardzo częste wykonywanie zabiegu golenia, bolesność towarzysząca depilacji woskiem czy depilatorem lub niemały koszt depilacji laserowej. Mimo to depilacja brazylijska staje się w dzisiejszych czasach niemal koniecznością, dlatego warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zaletą depilacji bikini jest uzyskany efekt estetyczny oraz brak uczucia skrępowania w wielu sytuacjach – na plaży, basenie, w sytuacjach intymnych, podczas wizyty u ginekologa. To także wyraz specyficznych trendów, które zmieniają się w czasie. Kilka lat temu depilacja intymna sprowadzała się do usunięcia włosków jedynie na granicy pachwin. Obecnie prawdziwym hitem jest depilacja brazylijska, czyli pozostawienie jedynie cieniutkiego paska włosków na wzgórku łonowym. Depilacja francuska polega na usunięciu owłosienia po bokach wzgórka łonowego, pozostawiając trójkącik owłosienia. Całkowite usunięcie owłosienia to depilacja hollywoodzka, także bardzo popularna. Takie intymne trendy są mocno akcentowane przez media i pop kulturę, co sprzyja rosnącej ich popularności.

Czy depilacja intymna ma jakieś wady? Z pewnością sam zabieg usuwania zbędnego owłosienia może być uciążliwy, generując niekiedy ból i sprzyjając powstaniu trudno gojących się podrażnień. Można im zapobiec dopasowując najbardziej optymalną dla skóry metodę depilacji oraz regularnie stosując delikatne peelingi i balsamy do depilacji, zapobiegające wrastaniu włosków i powstawaniu zapalenia mieszków włosowych.

Warto również korzystać z wyspecjalizowanych salonów do depilacji miejsc intymnych, jak np. Świat Wosku w Warszawie, Sulejówku i Legionowie. Polecamy usługę: depilacja brazylijska.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*