Jakich kosmetyków używać do manicure i pedicure?

Manicure i pedicure to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Mają ogromne walory estetyczne, pielęgnacyjne i higieniczne. Zadbane dłonie i stopy od lat są atrybutami kobiecości, a ostatnio także mężczyźni coraz bardziej doceniają tego typu zabiegi.

Podstawą wykonania pedicure jest odpowiednie zmiękczenie skóry stóp, w celu ułatwienia usuwania zrogowaciałego naskórka. Nieoceniona okaże się zatem sól do kąpieli lub specjalne preparaty zmiękczające, z pomocą których wykonać można relaksującą kąpiel dla stóp. Zmiękczające preparaty do pedicure zawierają m. in. mocznik, pantenol czy alaninę. Do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu wykorzystywane są cążki i pilnik, którym należy opiłować paznokcie w jednym kierunku. Kolejnym niezbędnym kosmetykiem jest preparat zmiękczający na skórki oraz peeling złuszczający z kryształkami soli, olejkami eterycznymi oraz mocznikiem. Uwieńczeniem zabiegu jest pomalowanie paznokci lakierem oraz aplikacja olejku bądź silnie odżywczego kremu. Doskonałą regenerację zapewni stopom olejek ze słodkich migdałów, witamina E, mocznik czy olejki odświeżające.

Część kosmetyków wykorzystywanych do zabiegu pedicure posłuży także podczas pielęgnacji dłoni. Manicure rozpocząć należy od usunięcia lakieru zmywaczem do paznokci. Piłowanie paznokci powinno odbyć się tak jak w przypadku pedicure – w jednym kierunku, pilniczkiem szklanym lub ceramicznym. Następnym krokiem jest zmiękczenie skórek przy użyciu oliwki czy preparatu zmiękczającego. Usuwanie skórek należy wykonywać ostrożnie, a po zabiegu należy zaaplikować oliwkę odżywczą. Kolejnym etapem jest pomalowanie odtłuszczonej płytki lakierem – tu wybór jest ogromny: lakiery tradycyjne, żelowe, hybrydowe… Końcowym etapem manicure jest aplikacja kremu odżywczo – regenerującego, w składzie którego znaleźć można m. in. emolienty, pantenol, mocznik, kwas hialuronowy, kolagen czy witaminy. Efekt zabiegu manicure czy pedicure można podtrzymać właściwą pielęgnacją dłoni i stóp na co dzień, stosując peelingi i kosmetyki odżywcze.

Manicure i pedicure można zrobić samemu lub w profesjonalnym salonie urody lub gabinecie podologicznym.

Kosmetyki w Polsce

Polskie marki kosmetyków, które są niezwykle popularne i dobrze znane na świecie to m.in. Bielenda, Soraya, Eveline Cosmetics, Dermedic, Ideepharm, Bioliq, Delia Cosmetics czy Farmona.

Polska ma doskonałe laboratoria i świetnie wyszkolonych technologów.
  • Resibo – kosmetyki naturalne z ekowyzwaniem.
  • D’Alchemy – polskie kosmetyki naturalne do cery dojrzałej.
  • Orientana – kosmetyki inspirowane pielęgnacją azjatycką
  • Ajeden – polskie kosmetyki rodem z pól i łąk.
  • Mohani – kosmetyki z prostym składem.

W Polsce działa ponad 100 średnich i dużych oraz około 300 małych firm kosmetycznych. Oczywiście bardzo trudno jest przebić światowych gigantów, którzy zajmują się branżą od ponad 100 lat, ale Polakom mimo to udaje się osiągnąć niemały sukces na globalnym rynku.

Polska zajmowała szóstą pozycję w Europie, z rynkiem o wartości około 13,2 mld zł i wciąż dużym potencjałem do dalszego wzrostu.

Kosmetyki zazwyczaj kupujemy w drogeriach, które wskazało prawie 60% respondentów badania PAYBACK. Ankietowani wybierają je ze względu na konkurencyjne ceny i promocje (26%), a także szeroki asortyment (23%). Drugie miejsce na zakupowej mapie kosmetyków zajęły sklepy online, które wybiera już 20% konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *