Gdzie najlepiej kupować kosmetyki?

Kosmetyki to jedne z najczęściej kupowanych produktów, zarówno przez kobiety, jak i – coraz częściej – przez mężczyzn. Do niedawna kupowane były jedynie w drogerii, obecnie ich dostępność lawinowo wzrosła za sprawą sklepów internetowych. Gdzie zatem zaopatrywać się w kosmetyki tak, aby w pełni wykorzystać ich potencjał upiększający?

Najpierw dobrze jest uświadomić sobie, gdzie ich nie kupować. Nieznane sklepy internetowe, sprzedawcy o wątpliwej opinii, markowe kosmetyki w podejrzanie niskich cenach… Takie sytuacje wiążą się z ryzykiem kupna kosmetyków złej jakości, nieoryginalnych, o niewiadomym pochodzeniu i składzie. Finalnie może się to zakończyć podrażnieniem, alergią czy nieprzyjemnym stanem zapalnym skóry. To także konieczność zakupu kolejnego, bardziej trafionego kosmetyku, a zatem dotkliwe konsekwencje finansowe. Warto zatem sięgać po kosmetyki z wiadomych źródeł. Wiele stacjonarnych sieci drogeryjnych oferuje możliwość zakupów online. Takie rozwiązanie docenią osoby ceniące swój czas, które bez wychodzenia z domu mogą porównać oferty i bez pośpiechu podjąć decyzję o zakupie. Wciąż jednak wiele osób przekłada tradycyjne zakupy nad tymi przez internet. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Jest co prawda bardziej czasochłonne, umożliwia jednak bezpośredni kontakt z produktami, ich szczegółową ocenę. Ponadto w wielu drogeriach czy aptekach dostępna jest usługa bezpłatnych konsultacji z ekspertem, który oceni stan skóry i dobierze optymalny program pielęgnacyjny lub wykona makijaż idealnie komponujący się z danym typem urody. Taka bezpośrednia konfrontacja umożliwia uniknięcie nietrafionych kosmetyków do pielęgnacji lub makijażu.

Dla zwolenników naturalnej pielęgnacji doskonałym miejscem do zaopatrywania się w kosmetyki są sklepy zielarskie czy internetowe, także te oferujące kupno naturalnych substratów do samodzielnego komponowania kosmetyków. Niska cena takich rozwiązań idzie w parze z naturalną, bezpieczną i skuteczną formułą takich organicznych kosmetyków.

Kosmetyki w Polsce

Polskie marki kosmetyków, które są niezwykle popularne i dobrze znane na świecie to m.in. Bielenda, Soraya, Eveline Cosmetics, Dermedic, Ideepharm, Bioliq, Delia Cosmetics czy Farmona.

Polska ma doskonałe laboratoria i świetnie wyszkolonych technologów.
  • Resibo – kosmetyki naturalne z ekowyzwaniem.
  • D’Alchemy – polskie kosmetyki naturalne do cery dojrzałej.
  • Orientana – kosmetyki inspirowane pielęgnacją azjatycką
  • Ajeden – polskie kosmetyki rodem z pól i łąk.
  • Mohani – kosmetyki z prostym składem.

W Polsce działa ponad 100 średnich i dużych oraz około 300 małych firm kosmetycznych. Oczywiście bardzo trudno jest przebić światowych gigantów, którzy zajmują się branżą od ponad 100 lat, ale Polakom mimo to udaje się osiągnąć niemały sukces na globalnym rynku.

Polska zajmowała szóstą pozycję w Europie, z rynkiem o wartości około 13,2 mld zł i wciąż dużym potencjałem do dalszego wzrostu.

Kosmetyki zazwyczaj kupujemy w drogeriach, które wskazało prawie 60% respondentów badania PAYBACK. Ankietowani wybierają je ze względu na konkurencyjne ceny i promocje (26%), a także szeroki asortyment (23%). Drugie miejsce na zakupowej mapie kosmetyków zajęły sklepy online, które wybiera już 20% konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *